Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

Interdog Bohemia jsou výstavy v krásném prostředí Mladoboleslavského výstaviště na Krásné louce, tedy ovšem pokud neprší, nebo nejsou záplavy. V dešti je výstaviště velmi nevlídné a zažili jsme i povodeň kdy během dne jsme utíkali z plochy kam se valila voda…
Ale to je již minulostí a výstava, která probíhala tento víkend byla ve znamení sluníčka. Sobota je již tradičně věnována služebním a loveckým plemenům a chrtům. FCI skupiny 1,3,4,6,7,8,10. Neděle pak ostatním plemenům zařazeným v FCI skupinách 2,5,9 a neuznaným plemenům. Krysaříky v kruhu č.1 posuzovala jako poslední plemeno paní ing.Alena Košťálová. Rozhodčí, která je známá svým velmi citlivým přístupem ke psům a jejíž „slabostí“ jsou právě krysaříci. Již umístění kruhu hned vedle výstavní kanceláře a za vstupní branou bylo zárukou velkého zájmu diváků, což se také potvrdilo.
Super skvělá atmosféra mezi vystavovateli, kde probíhala neustálá diskuse bez jakýchkoliv náznaků řevnivosti. Prostě super pohoda, zalitá sluníčkem.
Konečné výsledky budou otištěny ve zpravodaji a budou i na klubovém webu. Pořadatelé se již poučili a krysaříci byli na posuzování rozděleni podle barev, nejprve nastupovali do kruhu ostatní barvy….pak černí s pálením.
S katalogovým číslem 4 nastupovala ve třídě otevřené Mendy, fena kterou na této výstavě doprovázel její skoro 5ti měsíční syn. Mendy je hyperaktivní a ještě před výstavou se doma stihla vylepšit a z jedné výměny názorů si odnesla jizvu přes kořen nosu….paní rozhodčí jí její vadu na kráse odpustila a Mendy získala svůj již druhý CAC s tímto posudkem: Hrdá kompaktní fena správného formátu v afektu správně nesené uši, ocas korektně nasazen ,nesen.
S katalogovým číslem 8 nastupoval ve třídě otevřené Freddie Mercury, Sláveček se moc rád ukazuje a i na této výstavě předvedl, že mě splní každé přání, ikdyž opravdu nám šlo jenom o CAC, můj obrovský sen se tak splnil a Sláva je prvním krysaříkem z mého chovu , který dosáhl na titul nejvyšší a splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion.
Posudek:Jemný psík s vynikajícím pohybem při kterém maličko klene bedra, hrdá povaha, maličko měkčí ucho.
Jako poslední z naší trojice nastupovala ve třídě mladých s katalogovým číslem 13 Hubertina, konkurence jí nedorazila, tak se proběhla v kruhu sama. Je to neskutečně živá fenka s kouzelným projevem a nebojácnou povahou. Paní rozhodčí z ní byla nadšená a zadala jí titul CAJC s tímto posudkem: Kvadratická, vynikající hlava, správné úhlení, dosud pouze volnější lokty, úžasná povaha.
Pro mě tím ovšem nastalo dilema kdy jsem na výstavě byla sama a měla tři psy do soutěže o BOB…. Kamarád Pepa okamžitě sáhl po Hubertině a já jsem měla na výběr koho předvedu zda Slávu nebo Mendy, nakonec jsem Slávu svěřila naprosto cizí slečně, která vystavovala čivavy a sama jsem předváděla Mendy. Pepa s Bertinkou se proběhli, ale moc jim to nešlo, Bertina z toho měla obrovskou radost a její nekázeň se projevila na pohybu tak byli vyřazeni, pak byla vyřazena i Mendy, což bylo naprosto pochopitelné, její vada na kráse, byla viditelná a to přece nemůže BOB mít. Vzala jsem si proto Slávu a ten opět dokázal že pro mě udělá cokoliv. Nečekala jsem že by mohl porazit tak krásné psy, rozhodnutí paní rozhodčí mě šokovalo, ale neskutečně potěšilo.
Zde bych chtěla jenom podotknout, že ač neznám jméno té slečny, tak byla velmi šikovná a Slávu předváděla jak jsem po ní chtěla, za co jí moc děkuji, co mě ale velice mile překvapilo bylo to že Sláva s ní chodil a neprotestoval, vždycky jsem si myslela, že je natolik závislý, že se nepředvede, no opak je pravdou.
Chtěla jsem pro Slávu pohár za BOB a tak mi nezbylo nic jiného než čekat na závěrečné soutěže, s Hubertinu jsem se zúčastnila soutěže o nejkrásnější mladou fenu výstavy, posuzoval pan Andráš Polár, bylo mi jasné, že nemáme šanci a to se také potvrdilo.
Soutěž o nejlepšího jedince v neuznaných plemenech měl posuzovat pan Josef Němec, ale ten nebyl přítomen, když komentátorka oznámila, že tuto soutěž bude posuzovat paní Mgr.Božena Ovesná hlavou mi problesklo, to je bez šance…. Paní rozhodčí když k nám přišla se mě ptala kolik Slávovi je a chtěla ho pohladit, on s radostným vrtěním ocáskem se šel mazlit.
Proběhli jsme se tam a zpět a pak jedno kolo….Konferenciérka mezi tím divákům představovala plemena a zmínila se i o tom, že mezi předváděnými jsou i národní plemena jako krysařík. Paní rozhodčí vybrala pět plemen do užšího výběru a znovu nás poslala do pohybu, slyšela jsem jenom ohlasy ze strany rozhodčích o pohybu a slova konferenciérky „ježíš to je drobek“…
Pak už následovalo vybírání do pořadí, pátí jsme nebyli, čtvrtí také ne, ani třetí…. Paní rozhodčí nás poslala znovu do pohybu, povím Vám že předvádět krysaříka v konkurenci s búrským buldokem bylo hrozné, uvědomovala jsem si jediné, hlavně pomalu, nesmíš spěchat….boerboel oběhl dvě kola my jedno a pak to přišlo…druhý je boerboel a vítězem skupiny neuznaných plemen se stává krysařík!!!!
Pocit je to krásný, blahopřání od paní rozhodčí a ředitele výstavy a pak nezbytné fotografování… Věříte tomu, že Sláva to věděl, že vyhrál, naparoval se na stupních vítězů jako páv….vedle poháru nebyl skoro vidět…
Děkuji všem přátelům, kteří mi byli celý den oporou, děkuji paní rozhodčí ing.Aleně Košťálové za udělená ocenění, děkuji paní Mgr.Boženě Ovesné, že BIG je krysařík. Díky Vám všem a nakonec děkuji i mým psům za jejich lásku a za to že jsou tací jací jsou.
Naviděnou v Českých Budějovicích.

© cheva 2008