Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Národní výstava v Mladé Boleslavi

Mladoboleslavské výstavy mám „doma“ tak chodím většinou v sobotu na výstavu pracovat a neděli věnuji vystavování.
Nedělní ráno bylo zalité sluncem na rozdíl od sobotního zakaboněného nebe. O půl osmé jsem nastěhovala do auta psí krámy a dnes jenom dva krysaříky, přibrali jsme bernardýnku a vyrazili do nedaleké Mladé Boleslavi.
Parkování na louce za 50,- Kč, rutinní prohlídka pasportů a vstupních listů byla rychle odbyta a ze soboty jsem věděla kde budeme mít kruh, tak jsem šla na jisto ke kruhu číslo 36, kde posuzovala MVDr Gabriela Ridarčíková ze Slovenska.
Pár přátel už bylo u kruhu, zaparkovala jsem klec, vyzvedla katalogová čísla, proběhla psy a pak jsem se věnovala debatě s přáteli.
Zmatek, který byl v katalogu a sice to, že byli krysaříci uváděni bez ohledu na barvy, jsem vyřizovala s pořadatelem již před časem, takže byli posouzeni správně rozděleně. Předváděno bylo 26 krysaříků ve třech barvách. Mimo černých s pálením ještě hnědí s pálením a také žlutý pes. Podrobné výsledky budou zajisté ve zpravodaji.
Ve třídě otevřené se prezentoval Sláveček (Freddie Mercury Fedar), trošku přibral, tak se paní rozhodčí líbil, ale stačilo to jenom na výborný 2, res. CAC ze tří vystavených pejsků. Je to obrovská škoda, protože nás porazil sice pěkný pejsek, ale který byl na bonitaci vyřazen z chovu pro výšku: Pes dobrého rámce, pěkná hlava s trochu měkčím uchem, pevný hřbet, dostatečná hloubka hrudníku, dobře zauhlené končetiny, dobrý pohyb.
Ve třídě mladých se předváděla Bertina (Hubertina Fedar), měla v konkurenci velmi krásnou fenku, Bertinka je hyperaktivní a moc ráda se ukazuje, takže byla paní rozhodčí oceněna jako výborná 1, CAJC, nevím jestli to není nejmladší krysařík v historii který získal tento juniorský titul, Bertině je 9 měsíců a 2 dny!!! (narozena 18.10.) Fenka s pěkně tvarovanou hlavou, výborná horní linie,dobrá hloubka hrudníku,správně zauhlená, výborný pohyb.
Následně se Bertinka proběhla ještě o BOB, který získal hnědáček JCh.Nugát Spero meliora, blahopřejeme. Na závěrečné soutěže jsem už nečekala, vědomí toho že mám zbytek smečky bez dozoru, mě hnalo domů se o ně postarat.
Ještě jsem zapomněla na výsledek naší Elizabeth, no v dorostu byly feny dvě, její polosestra a Elí, co tam spolu se synem prováděli nevím, ale výsledek byl nadějná 2 - 6 měsíční, dostatečně velká,jemnější konstituce, hlava ve vývoji, úzký pohyb zadních končetin, dostatečný pohyb – posuzoval pan Andráš Polgár.

© cheva 2008