Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Po mnoha letech jsem se vydala opět do Litoměřic, kde na výstavišti Zahrada Čech se konala již tradiční mezinárodní výstava psů.
Kruh kde se posuzoval krysaříky mimo dalších 8 plemen pan ing.Jaromír Dostál byl umístěn v hale T, bylo tam dostatek prostoru i kolem kruhu a kruh sám získal tím že v hale byl sám. Diváků bylo kolem našich miláčků neustále hodně. Pan ing.Dostál je uznávaným odborníkem i v zahraničí, proto si jeho posudků velmi cením.
Již v sobotu jsem díky kamarádům znala naší konkurenci na příští den a bylo mi z toho docela ouvej. Věděla jsem že ve psech i fenách budou vystavováni velmi pěkní jedinci a tak jsem v nějaký úspěch nedoufala, přála jsem si jenom pro moje svěřence známku výborný.
Ráno probíhalo vše naprosto v klidu, cesta byla skvělá, opět se mnou na výstavu jel syn, kterému se výstavy začínají líbit, neustále chodí okukovat konkurenci k bernardýnům, aby věděl jak bude „válčit“ v naším psím miminkem Elisabethou.
Co mne ovšem dostalo do varu bylo hned po příjezdu do Litoměřic bylo nehoráznost v podobě výběru parkovného, za to že smíme stát na kusu pošlapané hlíny, bez hlídání jsme museli zaplatit pouhých 150,- Kč. A když už jsme u placení tak i na WC se platilo, na dámách „pouhé“ 4,- Kč. Jo a za CAJC medaile za CAC medaile za BOB pohár !
Ráno jsem vše pečlivě naskládala do auta, takže vybalování probíhalo podle předem daného scénáře. Nejdříve klec…psy do klece, klec zakrýt, na ní dát vše co budeme brát s sebou a vše co zůstávalo v autě dát do zavazadlového prostoru. Po příjezdu na výstaviště jsem šla vyzvednout katalogová čísla a tam mně čekal šok v podobě upozornění že nemáme zaplacené poplatky na výstavu a že musím uhradit 70 euro !!! Protože ale paní Monica Blomberg měla již při posílání přihlášek problém s doručením, požádala mně abych přihlášky poslala za ní, takže jsem 100% věděla že poplatky uhrazeny měla (potvrzení mám uloženo v PC). Zaručila jsem se, že poplatky uhrazeny jsou a kupodivu jsem byla vpuštěna do areálu a mohla mé svěřence vystavit s tím že vše dořešíme po výstavě.
Celé dopoledne kdy jsme čekali na posouzení jsem trávila ve společnosti milých přátel a v krásné přátelské atmosféře kolem kruhu.
Tak jako již tradičně jsem nastupovala s katalogovým číslem 64 k posouzení jako první s Herculesem, pan rozhodčí chtěl ihned po nástupu do kruhu psa ukázat v postoji, potom jsme všichni prošli psy v kruhu a pak tam a zpět, kdy se zajímal o postavení končetin v pohybu. Pak následoval opět postoj a prohlídka zubů, pan rozhodčí tentokrát zoubky i počítal a také velmi pečlivě prohlížel osrstění na uších a na těle. Herkki v silné konkurenci ještě dvou krásných psů si odnášel sice s moc pěkným posudkem pouze velmi dobrou. Typicky predstavitel plemene, ponekud srazena zad, mene predhrudi jinak bez vyraznych nedostatku, usi mene osrstene, standardni postoj , v pohybu vybocuje lokty, standardni osrsteni cerne s palenim
Hned v další třídě jsem nastupovala s mým Slávou (Freddie Mercury Fedar), s námi nastupoval ještě jeden pes, Sláva svým bezchybným předvedením a perfektním postojem získal svého třetího CAC a tím se mu přiblížila i možnost získat národního šampiona, z čehož mi vyhrkly slzičky štěstí. Uslechtily pes v kostre bez vady, lepsi v postoji nez v pohybu, standardni osrsteni cerne s palenim V mladých fenách ve velmi silné konkurenci celkem 5 fen jsem s Cleopatrou nedoufala v nic jiného než ve výbornou, ovšem Clea měla svůj den a super se předvedla, chodila jako panenka a nechala se moc pěkně postavit a tak její vítězství bylo zasloužené a další CAJC přinesl její paničce ohromnou radost. Uslechtila fena v kostre bez vady, lepsi v postoji, v pohybu poněkud vybocuje lokty
Ve třídě otevřené kde jsem vystavovala Vendy, která je těsně po hárání byly celkem 4 feny. Vendulka se panu rozhodčímu moc líbila, ptal se mne kam na ty feny chodím a jen moc litoval toho že Vendy nemá zcela ideální ucho takže „jen“ výborná 2 a reserve CAC. Typicka predstavitelka plemene, mekci ucho, v kostre bez vyraznych nedostatku, v pohybu poněkud vybocuje lokty, standardni osrsteni cerne s pálením
Závěrečné soutěže byli opět s krysaříky, řešili jsme dilema zda odjet nebo počkat, pak zvítězila zvědavost a tak jsme na závěrečné soutěže zůstali. Clea v soutěži o nejlepší mladou fenu paní rozhodčí dr.Ovesnou nezaujala, rovněž tak pár psů Czarlie a Cipísek Proper puppy byl vyřazen bez povšimnutí, ovšem v soutěži o BIG neuznaných plemen Czarlie a Míla zabojovaly a ing.Dostál je poslal „na bednu“ jako BIG 3 !!! Moc gratulujeme!

© cheva 2008