Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Krajská výstava Lysá nad Labem

Tentokrát se mnou vyrazila na krajskou výstavu do Lysé nad Labem sousedka, je moje letitá kamarádka. Ráno jsme přesně podle předem dohodnutého času naložily auto a vyrazily do asi 40 km vzdáleného městečka, kde se konají po celý rok různé krásné výstavy. Mimo výstavy psů je zde i výstava koní, zemědělec a podobné výstavy. Po příjezdu do Lysé jsme auto zaparkovaly na hlídaném parkovišti, přendala jsem psy do klece, naložily jsme věci a přesunuly se na Výstaviště. Po vyřízení nezbytných formalit jsme se usadily u kruhu č. 2 kde posuzovala Dr.Ovesná. Psy jsem jenom zběžně proběhla v kruhu, aby je nepřekvapil hladký povrch a po vyvenčení je nechala odpočívat v klidu v kleci.
Posuzování začalo se zpožděním a zařazení krysaříků asi doprostřed posuzovaných plemen mi dávalo čas projít si i obě výstavní haly a podívat se po stánkách, nutně jsem potřebovala koupit předváděčku, kterou jsem sehnala u prodejců u kterých pravidelně nakupuji a kteří mají super výrobky za příznivé ceny a mají krásné samolepky psů, které vyrábí náš kamarád.
S kamarádkou jsme si daly kávu a dopoledne trávily v poklidu společně s dalšími majiteli krysaříků při vyprávění zážitků s našimi miláčky.
Jako první jsem do kruhu nastupovala jako již tradičně s Herculesem, tentokrát měl náš malý velký muž konkurenci. Herki je ale „chodivý“ a tak byl ohodnocen paní rozhodčí jako výborný 1, vítěz třídy. Hned jsem Herkiho měnila za mého Slávu (Freddie Mercury Fedar), byl v kruhu sám a tak výborný 1, vítěz třídy nebylo překvapivé, Sláva poslední dobou opět zlobí s jídlem je pohublý, ale na výstavách pro mě dělá to co chci a tak se skvěle prezentuje. Zůstala jsem u kruhu, protože Sláva šel s Falkem z Amálčiny zahrádky o titul krajský vítěz, Falka není jednoduché porazit a tak si zaslouženě odnášel titul on. Rychle jsem utíkala pro Cleopatru. S námi v třídě chodila ještě jedna fenka a já jsem byla ráda že Clea se předvedla ikdyž je velmi temperamentní a nechce moc stát. Clea zabodovala a byla ohodnocena jako výborná 1, vítěz třídy. Jako poslední jsem nastupovala s Vendy, Vendulka si ráno se mnou pěkně zaběhala, tak mně nemile překvapila poznámka paní rozhodčí o nepevných uších. Nicméně Vendulka se opět proběhla a stála moc pěkně, tak mne ohodnocení výborná 1 bez titulu trošku zaskočilo, ale proti rozhodnutí rozhodčí není možné protestovat tak jsem se s tím musela smířit.
Pro nás následovala poměrně dlouhá čekací doba než přijdou na řadu odpolední soutěže, vyvenčila jsem smečku, my s kamarádkou si daly něco málo k jídlu a kávu a pak jsme se přesunuly k závěrečnému kruhu.
Soutěže párů posuzoval Slovenský rozhodčí pan Bučko, vyprovodil mně s Herkim a s Cleou z kruhu asi jako 5 od konce.
Soutěž o nejlepšího mladého psa výstavy posuzovala ……. Herki rozhodčí nezaujal a nebyl vybrán.
Soutěž o nejlepší mladou fenu výstavy posuzoval ing.Jančík, ani Cleopatra nebyla vybrána.
Soutěže krajských vítězů psů, se zúčastnil Falko ani ten nebyl vybrán.
Je to smutné, že nejmenší národní plemeno je rozhodčími tak přehlíženo…..

© cheva 2008