Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Klubová výstava Milovice 12.6.2010

Tak jako každý rok jsem se nesmírně moc těšila do Milovic na své skvělé přátele, na spoustu krásných psů, na příjemně prožitý víkend, plný pohody a relaxace. Poslední dny před výstavou pro mě byly hektické, sama jsem ladila nezbytné věci k blížící se Evropské výstavě, na kterou se přihlásilo neuvěřitelné množství krásných psů a fen. Ti co nepřihlásili budou litovat. Pátek probíhal u nás tak jako každý jiný den, psi řádili venku na zahradě a já tajně pobalila věci, ráno vysvětlila vše potřebné vždy ochotné sousedce, napsala manuál pro staršího syna a vše nachystala, taky abychom mohli v 15 hodin vyrazit směr Milovice. Cestou jsme ještě nakoupili nezbytné suroviny, pro večerní táborák a nějaké vitaminy pro paničky. Tentokrát zůstavaly doma háravky a obě veverky, které jsem nechtěla neustále hlídat, protože přelezání ohrádky je pro ně děsná zábava. Pro paničku neskutečné trauma, kdy kam zdrhnou..

Ubytování v "naší" chatičce proběhlo rychle a za chvilku už přijely moje tradiční spolubydlící. Psi rádili venku ve veliké ohrádce, která vznikla z několika pospojovaných a stala se jakousi školkou pro psy, kdy nám neustále někdo dával nějakého psa na pohlídání :-)))) Což mně ovšem uvázalo u chatičky, měa jsem mimo své smečky i několik svěřenců, kteří mně zase až tak dobře neznali a strach o ně mi nedovoloval se zržovat delší dobu mimo.

Odpoledne probíhalo v poklidu povídáním s přáteli, poseděli jsme u chatičky a nakonec jsme tam ztrávili i večer. Psi byli spokojení, my jsme si krásně popovídali a večer postupně odpadali do zaslouženého spánku. Sobotní ráno bylo hektické, kdy se v pět hodin ozvalo, „vstávat je ráno!“. Mít po ruce něco čím by se dalo házet, mobilu mi bylo líto, tak jsem spolubydlící trefila :-) Pochopitelně bylo po spaní, smečka to brala jako budíček a začala se dožadovat venčení. Tímto se omlouvám všem, které jsme vzbudili, jen na svou obranu dodávám, že kupodivu neječeli moji psi! Po osvěžující sprše, jsme poseděli u kávy a čekali na zahájení výstavy.

Výstava probíhala ve velmi přátelském duchu, přihlášených psů nebylo tolik jako předešlý rok. Paní rozhodčí je dáma, která byla i začátků krysaříků, takže má všeobecný přehled. Soustředila jsem se na svoje psy a moc nevnímala dění kolem mě. Jako první jsem do kruhu nastupovala s Leopoldem, o tom, že jsme si dělali zálusk na CAJC a nakonec ho nezískali, nechci psát. Polda má velmi špatnou zkušenost ze závěrečných soutěží z Českých Budějovic a je to na jeho projevu znát. Bohužel paní rozhodčí si myslela, že jsem nervozní a poslala mně od stolu a psa si na něm rovnala sama. Poldovi toto velmi uškodilo, není zvylý, že od něj odcházím, nevadí mu, sahání cizích lidí, nevadí mu v mé přítomnosti nic, ale když jsem od něj byla na 5 m, na to není zvyklý. V pohybu potom stáhl ocásek a nechtěl se vrátit do pohody. Přestože paní rozhodčí oznámila, že se jí líbí nejvíce, titul mu nezadala.

Posudek: "15 měs., pes, velmi dobře stavěný, harmonické stavby těla, typická hlava se správně nasazeným uchem, nůžkový skus, VD horní linie, pevný hřbet, korektní úhlení obou párů končetin, správně nasazený ocas, typický krok i klus, VÝBORNÝ 2."

Pak jsem natupovala do třídy čestné se Slávou, nevím co se mu stalo, ale odmítal chodit, absolutně se nepředváděl, poskakoval a bylo na něm vidět jak je otrávený. Paní rozhodčí se na něm líbila stavba těla a absolutně rovný hřbet.

Posudek: "5 letý pes, velmi dobře stavěný, typická hlava, korektní skus, ucho správně nasazené, VD horní linie, prostorný hrudník, správné úhlení obou párů končetin, ocas správně nasazen, VÝBORNÝ 1."

Následně jsem předváděla ve třídě mladých teprve 9ti měsíčního Jindříška, s tím tříská puberta už delší dobu a někdy mám pocit, že vůbec neví jak se jmenuje... Jindra, ale umí chodit, však jeho výška ho k tomu předuurčuje, jsem si velmi dobře vědoma jeho kvalit, ale i jeho nedostatků, mezi něž hlavně patří jeho výška a dosud nedodělaná hlava. Má ale kvadratiskou stavbu těla s nádherně rovným hřbetem a ideální zádí. Jeho srst je přesně to co chceme, aby dlouhosrstý krysařík měl.

Posudek: "9 měsíční pes, horní hranice výškového rázu, dobrý poměr mozkovny a čenichové partie, dobře nasazené ucho, hodně osrstěné, VD hřbet, ocas dobře nasazen i nesen, správné úhlení končetin, pes ve vývinu, méně osvalen VÝBORNÝ 1 – bez titulu."

Jako poslední jsem předváděla Granulku, byla ve třídě sama a tak si s přehledem vybojovala sama nad sebou CAC a tím splnila podmínky pro udělení Junior šampiona. I na ní se projevila neblahá zkušenost z Budějovic a protože to je „ženská“ tak je to i hodně vidět.

Posudek: "15 měsíční fena, výborně stavěná, typická standardní hlava ve všech partiích, korektní chrup, V horní i spodní linie, vydatný krok i klus, VÝBORNÁ 1, CAC"

Odpoledne jsme ponechali psy pod dozorem přátel a vyrazili na zasloužený oběd do motorestu. Večer jsme trávili opět v přátelském povídání u chatičky s našimi psy.

Nedělní ráno bylo věnováno bonitaci. Chtěla jsem být u bonitace přítomna, ale nakonec jsem se věnovala jiným povinnostem díky rannímu incidentu při bonitování jednoho psa. Na bonitaci jsem předváděla merle fenu, se žádostí o přijetí do registru. Fena není v mém majetku a jsem pouze její handler. Toto je moje srdeční záležitost, protože merle barva se mi velmi líbí :-)

Oběd ve společnosti přátel a téměř večerní odjezd domů již probíhal v naprosté pohodě. Doma byla smečka ještě vypuštěna na zahradu, s přáteli jsme si u kávy vyměnili dojmy z víkendu a pozdě večer se rozloučili. Psi uléhali naprosto spokojení do svých pelíšků a smečka se rozšířila o další svěřence :-)

© cheva 2008