Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava České Budějovice 09.10.2010

Původní plán, že podzimní výstavy vypustím, byl změněn tím, že mně oslovila paní Smahová, zda budu ochotná vystavit jak v Brně tak i v Budějovicích její Ennie z Vyšehradského podhradí. Enninka je moc krásná fena, která ovšem s paničkou odmítá ukazovat své přednosti a kroucením a vlněním projevuje radost s toho, že je s paničkou... Protože nám to spolu celkem jde, tak rozhodování bylo jasné, proto jsem dohlásila i svou hnědou smečku...Původně jsem počítala, že pojedu s kamarádkou, ale ta si nakonec cestu rozmyslela a tak opět musel jet syn....

Jako vždy jsem v pátek zabalila nezbytně nutné věci, protože se náš „vozový park“ rozrostl,už před časem, o kočárek, tak vyrážíme s ním. V sobotu ráno, za hluboké tmy, zazvonil budík, jen cvok vstává v tuto nekřesťanskou dobu, jen cvok vyráží na několikahodinovou cestu, aby pak někde v chladu pobíhal po hale.... Vyrazili jsme s menším spožděním, cestu nám zahradila policejní páska, pár minut trvalo najít vhodnou objížďku...několik uzavírek pro práce na silnici, nám připravilo celkem slušný časový skluz....Po příjezdu do areálu jsme zaparkovali na našem oblíbeném místě....naložila jsem kočárek a vyrazila pro desky....pak malý zmatek s hledáním kruhu...opět jsme byli v háčku. Pak už jen čekání na posuzování ve společnosti pár přátel.

Paní Mgr. Božena Ovesná posuzovala ve svižném tempu a velmi spravedlivě. Nejprve jsem nastupovala do konkurence 5 fen s Ennie, obě jsme si výstavu užívaly a já Enninku jen korigovala, ona sama ukazuje své přednosti a svou neskutečně krásnou hlavu s překrásným pohledem. Paní rozhodčí se moc líbila a tak jí zadala CAC.

Pak jsem nastupovala s pubošem Jindříškem do mladých, byl tam sám, tak jsem jenom doufala, že nebude předvádět své oblíbené skoky....kupodivu chodil velmi pěkně a získal svého druhého CAJCe. Paní rozhodčí se velmi líbil, jen si posteskla, hlavně aby už nerost :-)

POsudek: "pes, 13 měs., dobře stavěný, typ. Hlava, pěkné ucho, VD horní i spodní linie. Výborný 1, CAJC, nejlepší mladý."

S Granulkou jsem nastupovala do konkurence s jednou moc krásnou fenou, Gigi se předváděla moc pěkně, tentokrát byl její projev celkem slušný, pořád se potýkáme s následky jarních Budějvic, kdy si někdo hrál s rozhlasem.... Po tuhém boji se paní rozhodčí rozhodla zadat CACe Gagul...moje veliká radost, pro letoší rok máme splněno :-)

Posudek: "fena, dobrá substance, správný rámec, pěkná hlava, výborná horní linie, správný hrudník, VD úhlení končetin, ocas dobře nasazen, Výborná 1, CAC."

Hned do další třídy jsem brala Mendy, čím je starší, tím víc zlobí, její oblíbená činnost je skákat mi skoro do pasu a pak dělat salta na zem... Postát dvě vteřiny v klidu je její maximum....je na ní vidět jak neskutečně trpí, protože nemůže vyvádět ty svoje hyperaktivní sportovní skopičiny.... Nicméně ziskem třetího CACe v řadě splnila podmínky pro udělení Grand šampiona a tím ukončila aktivní výstaví karieru....tedy prozatím, ještě jí čeká jedna letošní výstava a pak asi až do veteránů, tedy pokud se uklidní :-)

Posudek: "5,5 roku fena, kompaktní, VD stavěná, typická hlava, korektní skus, pěkné oko, dobrá horní linie, prostorný hrudník, dobrá v pohybu, výborná 1, CAC."

Nejlepšího mladého si Jindra nenechal vzít :-) Pak ovšem nastalo dilema....o BOB – Ennie, Jindříšek, Granulka, Mendy....koho a komu? Ennie nakonec s paničkou, Jindra s Dančou, Mendy s Milošem a Granulka musí se mnou.... Bylo nás tam „jako drahých psů“ chodit se skoro nedalo, tak paní rozhodčí začala vyřazovacím způsobem. Doufala jsem, že paní rozhodčí po slovech uděláme si užší výběr vybere jenom jednu fenu buď Ennie nebo Granulku a já budu moci improvizovat, bohužel vybrala obě....ikdyž mně to moc mrzelo tak Granulku nemůžu nikomu svěřit, Ennie musela s paničkou, ale šlo jim to moc pěkně. S Gagul jsme se dostaly až do úplného finále, paní rozhodčí nás pěkně prohnala a nakonec poslala do závěrečných soutěží fenu černou s pálením. Nelituji toho, ikdyž jsme projely BOB o kousíček ocásku, jsem pyšná na Gagul, která chodila jako panenka, a i ocásek občas lítal nahoře. Její projev se velmi změnil a už to není ta ustrašená fena.... Pochopitelně, že při VNC se předvádí jak nikdy...ona si totiž ten závěrečný kruh vysloveně užívá. To co nikdy neudělá při výstavě si pak vynahrazuje na konci....stejně mi nikdo nevymluví, že pes neví, že je středem pozornosti....ví to a umí si to užít!

Cesta domů byla už pohodová. Doma zbylá smečka důkladně vyvenčená a opatřená od vždy ochotné sousedky (ještě, že máme kamarády) nás bouřlivě přivítala...nezbytné pomazlení, podělení pamlsky a pak zasloužené odpadnutí..... Jako vždy chci poděkovat za kráná hodnocení paní rozhodčí, za odvoz mému synovi, za popovídání přátelům, sousedce za opatrovnictví a mnoha přátelům rozhodčím za krásná slova na adresu krysaříků. Paní Tiché za skvělou řeč ve výstavním kruhu a hlavně za skvělou prezentaci krysaříků při závěrečných soutěžích.

© cheva 2008