Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava Litoměřice 22.5.2010

Když jsem zvažovala zda na Litoměřice nahlásit psy, roli hrál, vedle termínu a prostředí i avizovaný rozhodčí ing. Jaromír Dostál, vyhledáváný pán s vystupováním gentlemana. Nakonec padlo rozhodnutí, Litoměřice ano! V pátek večer, jako vždy nenápadně připravit všechny věci, tentokrát smečka nereagovala, protože největší „bonzák“ Apolenka má jiné starosti a péče o potomka jí zaměstnává natolik, že přehlédla moje pobíhání s věcma. Domluvila jsem se s kamarádkou, že si udělá se synem výlet k nám a bude u nás za chůvu :-) Mohla jsem proto být naprosto klidná a výstavu si plně užívat.

Ráno po zazvonění budíku, vyvenčit, nakrmit a opatřit smečku, přesvědčit omladinu, že nedostanou snídani, nastěhovat je do přepravky a všechny věci do auta. Odjížděli jsme za deště s menším spožděním. Cesta probíhala v poklidu a asi za půldruhé hodinky jsme parkovali u výstaviště v areálu nějaké firmy za pouhých 100,- Kč. Nastěhovala jsem psy do klece, na ní naložila vše potřebné a vyrazila směr výstava. Při přejímce mi pomohla Kamila Burešová a spolu jsme se přesunuly ke kruhu. Několik vystavovatelů s krysaříky již tam bylo, tak jsme náš „tábor“ rozbili ve společnosti známých. Času na to až přijdeme na řadu bylo víc než dost tak jsme ho využili k tomu, abychom projednaly klubové záležitosti. Ve společnosti milých přátel čas utíká vždy rychle.

Nejdříve jsem nastupovala do kruhu s Leopoldem, ten se od klubové výstavy velmi změnil, zmohutněl a začíná se z něj stávat solidní pes. Měl velikou konkurenci, předvedl se vcelku dobře, občas si zazlobil, protože se snažil na špinavém koberci zjišťovat vzkazy od slečen :-) Pořád jsem si říkala, protože vím, že pan rozhodčí má rád mohutnější psy, snad to nebude VD.... Byla jsem přesvědčená, že vyhraje Gábina s Kubíkem.... vyhlášení pořadí mně dost překvapilo...první Iran Myš-Fyš, druhý Leopold a až třetí Kubík.

Posudek: "Typ.předst.plemene, v kostře bez výr.proj., lepší v postoji, méně v poh. Standard.osrstění, Výborný 2."

Po posouzení fen ČP jsem nastupovala do dorostu s Jindříškem, puberta s ním tříská od zdi ke zdi, je uječený, protivný, neposlušný, prostě normální puboš. Nechala jsem mu tentokrát obojek a předváděla ho jen tak z legrace, aby si výstavu užil. Pan rozhodčí není nakloněn dlouhosrstým krysaříkům, přesto mu napsal moc pěkný posudek.

Posudek: "Typ.-úměrně vyvinutý, bez výr. nedost. st and. postoj a pohyb., velmi nadějný 1."

Nakonec jsem nastupovala s Granulkou, měla v konkurenci ještě jednu fenu, kterou již několikrát porazila. Granulka nejprve nechtěla jít, pak se ovšem rozešla a předváděla svůj krásný prostorný klus, jen musíme ještě zapracovat na ocásku, ten nosí po mamince dolů. Nicméně Granulka se hodně líbila...

POsudek: "typ. předst. plemene, v kostře bez výr. nedost stand. v pohybu i osrstění, výborná 1 a CAJC."

S Granulkou jsem zůstávala hned v kruhu, kdy jsme šly o BOB...pan rozhodčí dlouho vybíral a nakonec vyřazovací metodou udělil BOB feně z otevřené třídy. Ještě jsme se s Granulkou proběhly o nejlepšího mladého jedince, zvítězila fena ČP.

Závěrem celé výstavy byla naše účast ve Velké národní ceně, kdy jsem Jindříška svěřila dceři pana Ovchinikova (majitel Irana Myš-Fyš) , moc jim to spolu slušelo, dívence je tak kolem 9 let a je moc, moc šikovná. Konferovala paní Tichá, to co předvedla za mikrofonem právě u krysaříků by zasloužilo minimálně velikou kytici. Paní Tichá nás (krysaříky) má moc ráda a hodně nám pomáhá. Nejenom že mluví o historii, ale hovořila i o původu a využití. Diváky upozornila i na dlouhosrstého hnědáčka (Jindříšek)... Ve VNC, která se nazývá BONB (Best of National Breeds) krysařík skončil na 3 místě. Blahopřejeme paní Smahové. Cesta domů probíhala svižně, počasí nám přálo, bylo krásné slunečné odpoledne. Psi pod dohledem „chůvy“ byly vyvenčení, nakrmení a spokojení.

Byl to jeden z krásných výstavních dnů. Příští výstavou jsou oblíbené Milovice...těším se na přátele, kamarády, spousty psů... Budu se opakovat, ale musím poděkovat panu rozhodčímu za skvělé hodnocení našich psů, kamarádce za hlídání, synovi za odvoz... psi opět dostali materiální odměny a tak večer bylo ticho, kdy bylo slyšet jen žvýkání a občasné zamrumlání, když se někomu zdálo, že ten druhý má lepší kousek.

© cheva 2008