Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava Praha 01.05.2010

Pražské výstavy svým umístěním a zázemím patří mezi hojně vyhledávané a oblíbené. Skladba rozhodčích bývá zajímavá. Přilášeno bylo 3055 psů a fen.

Ještě v pátek odpoledne jsem si stihla připravit všechny věci, aby o tom smečka nevěděla, ta si mezitím užívala krásného slunného dne na zahradě. Večer k nám přijely kamarádky, aby nemusely cestovat ráno, využily možnosti u nás přespat. Trochu jsme poseděly, trošku popovídaly, taky stihly udělat nějaká fota a v celkem rozumnou dobu se odebraly ke spánku. Vůbec jsem netušila, že po chvilce budu mít o „zábavu“ postaráno. Těhulky vždy užívají mnoha výhod a mezi ně patří i sdílení paniččiny postele. Tedy popravdě těchto výhod se hojně dostává i Slávečkovi :-). Takže z postele byly vystěhováni nežádoucí spolunocležníci a protivná budoucí matka, byla usměrněna do porodního pelíšku, kde podložce velmi intenzivně „vysvětlovala“ zuby a drápy s kým má tu čest. Po neustálém koukání kam se zahrabat, se rozhodla, že navzdory kalendáři ONA bude matkou právě teď. Představa, že ráno sedím u rodící feny a o výstavě si mohu jen nechat zdát, nebyla zrovna tím co jsem měla v plánu, ale rodící fena je nad všechny ostatní "akce".

Ve 2,20 hodin se narodil 80 gramový pejsek a ve 3,10 hodin přidala matka ještě 100 gramového pejska. Matka svůj premiérový porod zvládla skvěle, o štěňátka se od prvého okamžiku velmi pěkně stará. Dědečkovi (Sláveček) je moc ukazovat nechtěla. Oba kloučci se hned začali zajímat o přísun potravy a tak se za chviličku ozývalo spokojené oddychování unavené prvorodičky a mlaskání jejích nenasytných potomků, kterým zatím pracovně říkáme Váňa a Vasil :-) Ráno jsem překvapeným kamarádkám na dálku ukázala oba klučíky a protože syn byl doma, tak jsem se rozhodla ponechat matku pod jeho dozorem a na výstavu odjet.

Po příjezdu na výstaviště, jsem psy dala do klece, vyřídila vstupní „papíry“ a usadila se u kruhu. Postupně jsem psy proběhla v kruhu a pak se už věnovala povídání s přáteli nejenom těch co vystavují, ale jsou mezi nimi i rozhodčí a také mnoho významných funkcionářů. V Praze jich potkávám opravdu hodně. Ale postupně...

Nejprve jsem nastupovala do kruhu s Leopoldem....Poldík je typický adolescent, samá noha samá ruka...potřebuje čas aby dozrál. Měl velikou konkurenci přesto získal známku výborný.

Posudek: "13.měs., jemnější ale velmi elegantní s výbornou stavbou těla, typická hlava, dosud užší přední fronta, VÝBORNÝ 3."

Po posouzení fen ČP jsem do dorostu nastupovala s dlouhosrstým Jindříškem... puberťák nejenom vzhledem ale hlavně v projevu... Byl ve třídě sám, takže nebylo srovnání, paní rozhodčí se moc líbil... mně už méně, protože zlobil, ale on tak moc miluje lidi, že každému hned chodí dávat pusinky...

Posudek: "Temperamentní, pevný a kompaktní dorostenec, výborně stavěný s vydatným pohybem, výrazný samčí typ, výborný hrudník, VELMI NADĚJNÝ 1."

Moje „želízko v ohni“ Granulka, tentokrát podlehlo svému ne zcela ideálnímu nesení ocásku...

Posudek: "13.měs.,pevná naprosto standardní fena, velmi pěkně předvedená, VÝBORNÁ 2."

Po posouzení za mnou přijela naše HPCH a obě jsme šly vyřizovat klubové záležitosti. Jednání se trošku protáhlo a já jen tak tak stihla vyvenčit psy a nastoupit do Velké národní ceny... S Pavlínou Cmíralovou jsme bleskově vyzkoušely naše všechny hnědulky vést vedle sebe, pro mě a hlavně moje psy to znamenalo vést Granulku s Jindříškem na pravou ruku, oba to zvládli skvěle.... V levé ruce Leopolda, v pravé Granulku s Jindříškem, vedle nich byli Nugát, Fanynka, Aglaia, Opálka a v pravé ruce Pavlína měla Quentina....Konferovali paní Kučerová-Chrpová a Karel Voříšek (TV Nova). Krysaříci byli opravdu nepřehlédnutelní, paní Božena Ovesná si s potěšením naše nejmenší národní plemeno prohlédla a vítězného (BOB) psa (mimochodem vyhrál i klubovou výstavu v Radotíně) vybrala mezi pět nejlepších...za velikého skandování „krysařík, krysařík“ ...nakonec Olin z Etaru získal i vítězství ve VNC.... skvělá reklama pro krysaříky.

Závěrem jsem ještě vyřídila nějaké formality a před odjezdem domů ještě potkala kamaráda fotografa, domluvili jsme nějaké focení a další plány :-) Po příjezdu domů jsem se postarala o smečku, zkontrolovala mimíska a nezvykle brzo odpadla k zaslouženému spánku. Další výstavou kde určitě nechceme chybět je MVP v Litoměřicích. Děkuji Všem vystavovatelům za příjemné popovídání během výstavy, děkuji paní rozhodčí za skvělé posudky našich psů, kamarádkám za odvoz, všem kamarádům a známým za pozdravy a popovídání. Nechci je zde jmenovat, abych na někoho nezapoměla. Psům se děkuje odměnami :-).

© cheva 2008