Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava České Budějovice 24.04.2010

Na Svatého Jiří vylézají hadi a štíři a v Českých Budějovicích se za krásného slunečného dne konala tradiční mezinárodní výstava psů všech plemen.

Nechala jsem se přesvědčit od kamarádky, že budeme jezdit po výstavách spolu, protože její rodina s ní nechce jezdit. Proto jsem přihlásila mojí „omladinu“. S uveřejněním rozpisu kruhů jsem postupně podléhala panice, nejenom, že krysaříci byli opět sumarizováni dohromady, ale zjistila jsem, že kamarádka nahlášeno nemá. Rozhodování zda výstavu absolovovat nebo se léčit, nebylo jednoduché. Již od klubové výstavy se potýkám s neustále ucpaným nosem a dusivým kašlem. Ale protože nejsem „normální“, rozhodla jsem se vyrazit prezentovat moje miláčky. Vznikl problém jak a s kým do Budějovic pojedu. Nikdo z přátel nejel, tak nakonec musel jet syn. Ještě v pátek večer jsem tedy, opět tajně, pobalila všechny věci, aby smečka nic netušila. Vstávání ve 4 hodiny ráno je o výstavním dni samozřejmostí. Vyvenčit a nakrmit smečku, je už rutinní práce...vysvětlit Poldovi, Gagul a Jindříškovi, že snídaně není a že se něco děje...už tak snadné nebylo. V okamžiku kdy klapla dvířka u přepravky, smečka spustila lítostivý jekot, proč oni nikam nejednou. Odjezd byl o půl hodiny neplánovaně posunut. Až o půl šesté jsme tedy vyrazili směr Budějovice. Cesta ubíhala v poklidu. V Budějovicích, tak jako pokaždé jsme u OBI odbočili zase špatně..., ale snad si budeme propříště pamatovat u OBI doprava!!! Zaparkovali jsme auto u pavilonu H, kde několik výstav, vždy byl kruh. Ale ouha, změna, pořadatelé nás umístili jinam...v pavilonu kde jsme měli být, jsme taky nebyli, nakonec jsme kruh našli, ale to už přicházel i pan rozhodčí. Dal nám, tím, že ještě odešel, šanci proběhnout psy v kruhu, tentokrát jsem vzala všechny tři najednou, měla jsem obavy, jak se na jejich projevu „podepsala“ klubová výstava, kde byli beze mě.

Vše bylo jak má být, tak jsem se věnovala jejich zušlechtění. Někomu se cestou udělalo ne zcela dobře, tak museli být očištěni a navoněni :-)))) Ne zase tak hrozné to nebylo, ale pro můj pocit, jsem je všechny otřela ubrouskem. Pan rozhodčí, než zahájil posuzování, se mně ptal, zda nemám podložku na stůl, aby psi nemuseli stát na klouzavém povrchu. Vždy sebou „tahám“ spoustu věcí a podložka je jednou z nich, mám jí na kleci. Čekání až se začnou posuzovat krysaříci, bylo dlouhé, ale ve společnosti přátel ubíhalo rychle.

Již po zveřejnění rozdělení tříd na webu, jsem kontaktovala pořadatele, protože krysaříci byli uváděni dohromady. Bylo mi sděleno, že v katalogu bude vše OK, to také bylo, ale byla zpřeházená katalogová čísla. Jako první nastupoval do kruhu Leopold, v pohybu se předvedl celkem dobře, ve statice je dokonalý (myslím předvedením). Pan rozhodčí mu dal pěkný posudek a zadal mu CAJC.

Posudek: "Pes, dobrý rámec, pěkná hlava, nůžkový skus, pěkná horní linie, korektní postoj, dobrý pohyb, pěkné znaky."

Pak jsem čekala až se posoudí feny, mezitím se pan rozhodčí přišel zeptat jak to je se zadáním BOB, že jim vypsali BOB pro černé s pálením i ostatní barvy...BOB u krysaříků se zadává jeden (mimo KV Radotín, ta to má v propozicích). Jindříšek ve třídě dorostu byl sám a předvedl se parádně, trošku nemá rád kontrolu zubů, ale je to ještě mimino, také mu to pan rozhodčí chtěl dát do posudku, že je to velmi slibné mimino, slečna zapisovatelka nevěděla jak to má napsat :-)

Takže velmi nadějný 1 a zkonstatování, že je moc pěkný.

Posudek: "Pes, dobrý rámec, dobrý vývin, pěkná hlava, nůžkov skus, pěkná hruď, korektní postoj, dobrý pohyb, dobrá srst, dobré znaky."

Granulka ve třídě mladých fen, měla mít ještě dvě konkurentky, nakonec nastoupila jenom jedna. Gagul má po mámě obrovskou nevýhodu v nesení ocasu, nosí ho neustále dolů. Nicméně chodí velmi pěkně, je správně úhlená a má prostorný dlouhý krok i klus. Ve statice je jako socha. Výsledná známka výborná 1, CAJC.

Posudek: "Fena, výborný rámec, pěkná hlava, nůžkový skus, pěkný korektní postoj, výborné zaúhení, pěkná hlava, na hrudi spojený znak,pěkný pohyb." Byla jsem nadšená a řešila dilema jak nastoupit se dvěma psy o junior BOB...

Že budu předvádět Leopolda jsem věděla hned, ale koho požádat aby vzal Granulku. Nakonec jsem požádala pana Tomaschka. Gagul, ale táhla za mnou, takže se vůbec nepředvedla. Pan rozhodčí vybíral a vybíral a nakonec nejlepšího mladého zadal Leopoldovi. Dost mně to překvapilo, je to zatím takový nohatý puboš.

Následně se Leopold zůčastnil i soutěžení o BOB, pan rozhodčí se dlouho rozhodoval a nakonec zadal titul BOB feně z mezitřídy.

Měla jsem možnost na výstavě potkat spoustu přátel, hovořila jsem s několika rozhodčími, nejenom o krysařících, ale zavzpomínali jsme i na minulost. Několika jsem ukazovala krysaříka v dlouhosrsté varietě, našli se i tací, kteří ač se jim dlouhosrstý krysařík nelíbí, pravili, že Jindříšek je pěkný, velmi mně to potěšilo. Čekali jsme na Velkou národní cenu, která probíhá při závěrečných soutěžích. Na podzim nás tam s krysaříky bylo hodně, teď jen pár... Paní Vladimíra Tichá, nám opravdu fandí a její představení plemene je vždy zážitkem pro diváky. Moji psi pochopili, že se mají prezentovat, ikdyž byli jen na obojkách. Však také pan Václavík, když procházel a prohlížel všechny předváděné jedince, se zalíbením se zadíval právě na Leopolda.

Po přehlídce jsme ihned odjížděli domů, kde na nás čekal zbytek smečky, pod dohledem vždy ochotné sousedky.

Poděkování patří panu Vondroušovi, za krásné hodnocení mých psů a vůbec velmi korektní posuzování. Paní Tiché za skvělou prezentaci krysaříků při závěrečných soutěžích. Panu Václavíkovi za to , že krysaříka poslal opět na „bednu“. Panu synovi za odvoz a sousedce za dohled. No a mým psů, že jsou takoví jací jsou :-) Za týden nashledanou v Praze :-)

© cheva 2008