Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava České Budějovice 24.10.2009

Budějovická výstava pro mě začala už v pátek, kdy jsem na letišti vyzvedávala naší kamarádku Galinu, která přijela na několik výstav. Večer jsme jak jinak než proklábosily a spát šly hodně dlouho po půlnoci, tak budíček o půl 4 pro nás byl velmi nepříjemný. Každodenní rituál, venčení, uklizení a krmení probíhá podle daného scénáře, tentokrát akorát o několik hodin dříve. Smečka tušila zradu tak se všichni domáhali cestování. O půl páté přijela naše kamarádka Šárka, rychle jsme nanosily věci do auta a vyrazily směr Praha, kde jsme přibraly Šárčina syna s Otíkem a vyrazily směr Budějovice. Cesta ubíhala v poklidu, povídání nebralo konce. Na výstaviště jsme dorazily lehce po osmé hodině, zaparkovaly auto u haly, kde se vystavovali krysaříci. Přestěhovaly jsme věci ke kruhu a postupně jsem proběhla jak Poldu (Leopold Cayen Poly Fedar tak i Gagul (Granulka Proper puppy). Oba si proběhli několik koleček a já se pak mohla věnovat povídání s přáteli, kterých na výstavě bylo hodně. Samotné posuzování začalo v pomalejším tempu, ing.Vera Cvrčková, byla u štěňat velmi pečlivá.

Nejprve jsem předváděla Poldu ve třídě dorostu, při jeho premieře se v kruhu choval jako výstavní matador, jen já vím kolik úsilí jsme věnovali nácviku, v podstatě jel na výstavu se učit. Nakonec byl oceněn jako velmi nadějný 1 :-)

Posudek: "7 měsíční pejsek výborného tělesného rámce, výborné typické hlavy, výborná horní linie, korektní postoj i pohyb, výborné osrstění, skus nůžkový – přezubuje"

Pro mě nastala velmi dlouhá pauza než jsem předváděla Gagul ve třídě dorostu, ale Gagule mně doslova vyrazila dech, kdy při postavení na stole stála jako socha ve výstavním postoji se zvednutou hlavou a moje jediná úloha byla jí přidržet ocásek....(doufám, že to někdo nafotil), byla to naprostá bomba, při jejím temperamentu a přitom co provádí na vodítku v pohybu, kdy stačí dělat veletoče... Gagul porazila svou polosestru Nelinku Čekanka – mají stejného tatínka

Posudek: "8 měsíční fena výborného tělesného rámce, výborná konstituce, standardní hlavy s pevných uchem, perfektní horní linie,ocas správně nesen, korektní postoj a pohyb končetin, výborná kvalita a barva srsti, skus nůžkový, 6/6, výborné předvedení"

Galina přivezla na výstavy své dvě odchovankyně Galivas Vestochka Bohemia a Galivas Businka Czerny Zhemczuh, Vestocka si s přehledem vychodila CAC a tím splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion, Businka skončila jako výborná 2, res. CAC, ale protože vítězná fena je již českou šampionkou, tak i Businka splnila podmínky pro udělení titulu český šampion. Galina z úspěchu měla obrovskou radost, velmi si váží ocenění v české republice.

Čekání na Velkou národní cenu jsme trávily ve společnosti nám velmi milých přátel. Nástup do kruhu na VNC jsme s Galinou stihly na poslední chvilku, velké množství krysaříků bylo středem pozornosti, paní Tichá opět divákům představila našeho krysaříka, tato dáma nám velmi fandí a vždy řekně hodně zajímavého. Do užšího výběru o BONB postoupila hnědule Fanynka Proper puppy, která na výstavě získala vedle CAJC, nejlepší mladý i BOB...a pak to přišlo, byla vybrána mezi 5 nejlepších...nakonec jí rozhodčí pan Šimek poslal na stupeň nejvyšší, Pavlína byla štěstím bez sebe a ani si neuvědomila, že má jít znovu do kruhu...utíkala jsem jí tam poslat a ona to stihla na poslední chvilku. Pan Otakar Vondrouš opět krysaříka vybral do užšího výběru a nakonec Pavlínu s Fanynkou poslal na druhé místo....Skvělý úspěch mladinké fenečky majitelku velmi dojal, ale obě si to zaslouží. Je fantastické vidět krysaříka na „bedně“. Vyřidily jsme si všechny potřebné zápisy a nakoupily dobrůtky pro naše miláčky a tak jsme mohly vyrazit směr domov. Po příjezdu domů jsme se musely přivítat se smečkou, pak následovalo nezbytné venčení a krmení a my s Galinou ulehly zcela vyčerpané ke spánku.

© cheva 2008