Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Milovice 2008

Na Milovická setkání se vždycky těším celý rok a i letos jsem se moc těšila na milé přátele a vůbec na celou krásnou akci v překrásném prostředí autokempu.
Již v únoru jsem objednala pro mě a moje kamarádky chatku, autokemp již znám, vlastně jsem stála u zrodu prvních Milovic, tak vím kde co bude ?
Chtěla jsem větší chatku a plánovala jsem že do Milovic pojedu už ve čtvrtek, ale osud byl proti mně, neměl se mi kdo postarat o psy kteří museli zůstat doma, tak jsem musela odjezd posunout až na pátek dopoledne. Ve čtvrtek odpoledne u nás proto probíhalo ve znamení balení. Když jsem viděla ty hromady věcí, jímala mě hrůza kam to všechno dáme…moje jedna taška nebyla pod haldou psích krámů ani vidět… Nicméně v pátek ráno jsem opatřila obě matky i štěňata, dala instrukce synovi a požádala sousedku o „dozor“ a vyrazili jsme směr Milovice. Cestou jsem ještě nakoupila vše potřebné na večerní táborák a lehce po poledni jsem si vyzvedávala klíče od chatky v recepci autokempu. Syn vyklidil auto a než jsem se vzpamatovala odjel domů a já byla ponechána se smečkou v chatce. Vyvenčila jsem psy a vybalila věci. Přivítala jsem se s našimi Švédskými přáteli a popovídala si s již přítomnými účastníky.
Za nedlouho přijely i moje kamarádky a spolunocležnice a o pokec nebyla nouze. Neustále se u nás v chatce někdo stavoval na kus řeči, tak odpoledne uběhlo jako voda a večer jsme se přesunuly k ohýnku… Slovy nejde popsat přátelskou atmosféru a skvělou náladu, která u ohýnku panovala, ani se nám nechtělo jít spát, ale vědomí ranního vstávání a poměrně rušného dne, hlavně pro mě, kdy jsem měla předvádět 7 zvířat a ještě páry a ještě chovatelskou skupinu a pak ještě bonitovat fenu mě zahnalo do postele.
Sobotní ráno slibovalo pěkné počasí a to skutečně vydrželo po celý den. Ranní kávičku po vyvenčení mojí početné smečky jsem stihla a pak začaly pracovat nervy…Nevím proč ale byla jsem nervózní jako kdybych byla na své první výstavě…Na předvedení Herculese ve třídě mladých to bylo znát, Herki cítil moje rozrušení a začal zlobit, ale dokázala jsem zklidnit sebe i psa a mým velikým překvapením bylo ocenění výborný 3. Hlášeno bylo celkem 11 mladých psů. Ve třídě otevřené jsem nastupovala s mým Slávou (Freddie Mercury Fedar). Sláveček se opět předvedl skvěle a získal výborný 3. Hlášeno bylo 7 psů. Od tohoto okamžiku jsem byla naprosto klidná a tak předvedení Hubertiny ve třídě dorostu bylo jen zkouškou toho jak si Bertinka pamatuje co má na výstavě dělat. Bertina je velmi temperamentní fenka, která je po mamince fotogenická a je to rozený komediant. Svým krásným pohybem si vychodila velmi nadějnou 1 a mně udělala velikou radost, protože se chovala jako ostřílení výstavní pes. Hlášeno bylo 5 dorostenek.
Ve třídě mladých fen jsem nastupovala s Cleopatrou, doufala jsem že Clea se předvede a že by mohla i ve velmi početné konkurenci 14 fen, získat posledního CAJC na Českého Junior šampióna, což se nám podařilo a Cleopatra Alimak je tak historicky první Českou junior šampiónkou ve Švédsku z čehož měla panička obrovskou radost. Ve třídě otevřené jsem řešila dilema nahlásila jsem mojí Apolenku, popravdě jenom proto aby Atýsek její otec měl více potomků na této výstavě a hlavně jsem chtěla do soutěží a k tomu jsem potřebovala třetího Fedara ? A měla jsem do stejné třídy majitelkou nahlášenou i Vendy… Požádala jsem tedy kamarádku o předvedení Vendy, která byla hodnocena jako výborná a sama jsem si předváděla Apolenku. Ta výstavu pojala se šarmem jí vlastním, kdy měla velikou radost z toho že je středem pozorností a vyvlávala si ocáskem. V konkurenci 14 fen, jsem stále čekala na slova paní rozhodčí a poděkujeme této fence za účast a ona ty slova stále nepřicházela a v kruhu nás bylo čím dál tím méně. Obrovským překvapením a doslova šokem bylo rozhodnutí paní rozhodčí, že Apolenka je výborná 1 a získává titul CAC.
Nevěřila jsem tomu, že by Apolenka mohla získat cokoliv víc, bylo tam tolik krásných fen. Titul klubový vítěz mě rozbrečel a následný titul BOB mě šokoval.
Vím že jsem následně předváděla Apolenku a Slávu v soutěži o nejkrásnější pár, oba jsou si velmi podobní, je to také matka se synem a paní rozhodčí se ze všem 4 předvedených párů líbili nejvíce.
V soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu jsem předváděla Apolenku a její potomky Freddie Mercury a Hubertinu, byla to chovatelská skupina složena ze tří jedinců po dvou matkách a třech otcích. Vysloužili jsme si sice bouřlivý potlesk, ale paní rozhodčí se více líbila jiná chovatelská skupina .
V následné výstavě pro registry jsem předváděla BB, která od paní rozhodčí získala známku velmi dobrá a závěrem prošla bonitací.
Večer jsem po vysprchování a velmi dobré večeři odpadla a přátelského potlachu u ohýnku jsem se nezúčastnila. Nedělní ráno nám přineslo déšť a chladno, tak jsme den trávili v debatě s přáteli a odpoledne jsme zabalili naší o dost větší bagáž , rozloučila jsem se s mými Švédskými svěřenci a přesunuli se domů, kde na nás čekali zbylí krysaříci.
Chtěla bych se ještě zmínit o tom, že této akce se zúčastnili naši členové ze Švédska, Dánska, Německa, Švýcarska, Slovenska a i z dalekého Japonska.
Moje díky patří v první řadě mým skvělým přátelům za to že mi po celou dobu byli oporou, dále paní rozhodčí za skvělé hodnocení mých svěřenců, všem těm bez kterých by Milovice nebyly…a hlavně mým psům, kteří mi dokazují svou lásku tím že pro mě dělají to co po nich chci. Všem paří můj velký dík.

© cheva 2008