Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Výstava národních plemen neuznaných FCI

Poslední letošní výstavou je již tradičně Mezinárodní výstava v Pražských Letňanech.

Letos jsem nahlásila jenom dorostence a Galina přidala fenku do třídy otevřené a do třídy šampionů. Neplánovaně a na prosbu mé kamarádky jsem přihlásila i bernardýnku, i když jsem chtěla být u bonitace krysaříků. Již v pátek pozdě v noci přijela kamarádka Míla, aby mně a Galinu v sobotu odvezla do Prahy, večer jsme trošku poklábosily, pokoukaly na pesany a poměrně pozdě se odebraly spát. V sobotu brzy ráno, jen blázen a pejskař vstává brzy....jsme vstaly a opět obvyklý rituál, vyvenčit, nakrmit, pobrat „vyvolené“, přibalit haldu nezbytných věcí, vše poskládat do auta a pokud možno na čas vyrazit směr výstava. Vše jsme zvládly a cesta ubíhala až pod Prosek bez problémů, tam už se tvořila kolona....s malým spožděním jsme přijely na výstaviště a tak jako vždy se přesunuly k výstavnímu kruhu, kde na nás už čekala spousta přátel. Krysaříci byli posuzováni jako poslední plemeno, tak byl dostatek času poklábosit, vyřídit vše nezbytné.

Jako první nastupoval do kruhu Polda (Leopold Cayen Poly Fedar), zatím ho výstavy baví, tak se dobře předvádí, paní rozhodčí Zdeně Holmerové se moc líbil a tak mu zadala známku velmi nadějný 1.

Posudek: "8 měsíční, nůžkový skus, hlava bez fontanely, velmi pěkný tvar hlavy, pěkně nasazené uši, správná délka krku, syté a správné znaky, temperamentní

Ve třídě otevřené s přehledem zvítězila a CAC získala Galivas Vestochka Bohemia, Galina byla velmi nadšená a hned ve třídě šampionů vystavila Galivas Businka Czerny Zhemzuch, Businka má již na třetí výstavě za konkurentku Conny, tak již po třetí získala výborná 2, tentokrát pro světlejší pálení bez titulu. Ale i tak byla Galina velmi spokojená, obě její fenky k titulům šampionek Ruska a RKF přidaly titul Český šampion. Navíc ještě CAC a res.CAC. Po posouzení barevných psů jsem nastupovala do třídy dorostu s Gagul (Granulka Proper puppy), tentokrát měla za konkurentku nejenom polosestru, ale i další hnědulku. Gagul je výstavu od výstavy lepší a lepší....tentokrát v pohybu nezlobila a předvedla se hezky, na stole stála moc hezky a protože jí chybí jenom 1x P1 je pro mě velmi ceněnou adeptkou do chovu.

Posudek: "Správný tělesný rámec, nůžkový skus, hlava bez fontanely, správná délka krku, plné předhrudí, velmi pěkný hrudník, pevná horní linie, hezky se předvedla

Závěrem jsme se zúčastnily s Galinou velké národní ceny, pořadatelé v Praze mají s pořádáním neustálé problémy, tentokrát nás komentátorka 3x volala do kruhu, ale protože nás nechtěl pustit další pořadatel bez lístků, tak jsem nakonec nabíhala do kruhu sama, za mnou s velkou mezerou další krysařík.....a pak teprve všichni ostatní.... Po výstavě jsme ještě popovídaly s přáteli a domů dojely pozdě večer, hodně unavené. Smečka nás uvítala a po vyvenčení a nakrmení jsme se pokusily nafotit psy a všechny jsme usnuly naprosto unavené. Nedělní ráno bylo stejné jako sobotní, jenom s tím rozdílem, že do Prahy odjížděla Galina i s Nastěnkou, která se jela bonitovat. Nastěnka (Galivas Domi-no Nastěnka) je dcerou Slávečka (Freddie Mercury Fedar), 14 měsíční fena, která pomalu dozrává... má pro mě obrovskou hodnotu, protože je plnochrupá a nemá žádnou vadu, jejím jediným nedostatkem jsou někdy měkčí uši. Nastěnka byla zvážena a změřena a výsledný kod je tento: 1,83/22,5/I/A1/G8 Vestochka rovněž se ctí prošla bonitací a je uchovněna.

Po skončení bonitace jsme my paničky šly schůzovat a já se domů dostala opravdu velmi pozdě večer naprosto utahaná. Galina mi moc pomohla, tím, že odpoledne se mi postarala o psy a já se s nimi mohla jenom přivítat a vyvenčit je před spaním.

Tímto víkendovým maratonem pro mě skončila výstavní sezona 2009, ale neskončila tím má práce. Se psy jsem se podívala na několik výstav, potkala spoustu přátel, seznámila se s novými, poznala několik krásných psů, ale také lidskou hloupost, zlobu a zášť. Na pomluvy většinou nereaguji, i nad lidskou hloupostí mávnu rukou, málokdy mně něco vyvede z rovnováhy, někdy je to ale i nad moje síly. Pak se na mně podívá svýma krásnýma očima některý z krysaříků s výrazem naprosté oddanosti a já vím, že ti malí velcí psi stojí za trochu nervů a za to se za ně prát, třeba proti celému světu.

© cheva 2008