Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava Litoměřice

Volba koho přihlásit, byla vcelku jednoduchá, Sláva byl jasným adeptem číslo jedna, Amor byl číslo dvě, dlouhosrstá Concordia byla trojkou ...a pak mi čísla došla, ostatní holky nemohly, nejsou po mimískách stále v kondici a tak reprezentace zase zbyla na kluky.

Věci do auta jsem naskládala již v pátek, tak sobotní ráno probíhalo v poklidu, kdy smečka netušila žádnou zradu, ráno jenom nechápali proč se vstává tak brzy. Vyvenčit, nakrmit, uklidit...běžný denní režim. Blondýna celou noc prospala se mnou pod peřinou, byla klidná, ráno se normálně nasnídala, tak jsem s klidným svědomím odjela se starším synem a kluky na výstavu. Doma zůstala smečka pod dohledem mladšího syna a jeho přítelkyně.

Cesta ubíhala v klidu, před Litoměřicema byla objížďka, ale moc nás nezdržela. Parkování bylo letos za pouhých 50,- Kč v přilehlém areálu. Po zaprkování jsem psy dala do klece, přibalila věci a vydali jsme se k výstavnímu pavilonu, který byl nedaleko. Našli jsme si místečko u kruhu, kde již bylo několik našich kamarádů a známých. Mimo manželů Hruškových i Karin Fischer s maminkou, Karin je hrdou majitelkou našeho odchovance Encimora Proper Puppy, syna Mendy. Encimor zabodoval velmi slušně a byl paní rozhodčí hodnocen jako výborný 2.

Proběhla jsem kluky v kruhu a pak se věnovala jenom a jenom přátelům...celé dopoledne probíhalo v přátelské atmosféře. Ještě se k nám do hloučku přidali budoucí majitelé našeho odchovance Otíčka (syn naší Lu), kteří se s námi přijeli na výstavu seznámit. Měli ještě přijít budoucí majitelé Lary, ale bohužel přišli až pozdě odpoledne, když už bylo po výstavě.

Nejprve jsem do kruhu nastupovala se Slávou, zase dělal na paní rozhodčí „oslíka“. Tolik nechuti se předvádět jsem u něj dlouho neviděla. Již jednou jsem říkala, že ho nebudu vystavovat a tato výstava mně utvrdila v tom, že ho výstavy v hale nebaví. Vím, že kdyby byl předváděn v konkurenci, titul by nezískal. Ale ziskem sedmého CAC a třetího ve třídě šampionů splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ GRAND ŠAMPION, čímž završil svou výstavní kariéru, možná se někdy někde bude prezentovat, ale pouze ve třídě čestné. Posudek: velmi pěkný v typu, prostorný hrudník,správné úhlení, korektní pohyb, stav chrupu po úrazu, správné rozložení barev, maličko úbytek pigmentu na nose.

Po vystavení Slávy a čekání na posouzení Amora, mi volal mladší syn, že Blondýna začala rodit. Nejprve jsem byla rozhodnutá, okamžitě sednout do auta a ujíždět k domovu, ale když jsem si uvědomila, že cesta nám trvá skoro dvě hodiny, tak jsem se rozhodla Amora vystavit a syna instruovat telefonicky. Amor se předváděl skvělě, když se soustředí na mě, tak vesele mává ocáskem. Předváděl se v konkurenci pejska v barvě lila. Amor měl svůj den a paní rozhodčí mu zadala CAC ...tím Amor splnil myslím jako první barevný registr Český šampionát.

Posudek: "K ideálu chybí lepší nesení ocasu".

Již při posouzení jsem paní rozhodčí řekla, že musíme odjet, že máme doma rodící fenu. Přece jenom mě starost o Blondynu hnala domů. Paní rozhodčí nás volala do soutěže o BOB...možná tentokrát Amor projel BOB...., ne o ocas, ale o dvě krásné narozené holčičky. Ale to je jenom spekulace. Manžele Hruškovi, jsem poprosila o vyřízení všech „papírů“ a my se synem a dvěma novými šampiony :-) ujížděli k domovu.

Doma jsem se nejprve převlékla, pořádně umyla a pak pomohla na svět krásné 140 gramové holčičce, černé s pálením, která měla už předtím narozenou 120 gramovou, krásnou, žlutou sestřičku.

© cheva 2008