Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava v Praze

Po dlouhé době jsem se rozhodla vystavit psy i na mezinárodní výstavě v Praze. Vzhledem k tomu, že „holky“ jsou zavaleny mateřskými povinnostmi, zbyla čest hájit dobré jméno CHS na Slávečkovi a přibrali jsme i Amora.

Ráno probíhalo podle každodenního nacvičeného scénáře, za velkého údivu smečky, proč musejí ven z vyhřátých pelíšků tak brzy. Vyvenčit, poklidit, nakrmit...

Lehce po půl sedmé jsme naskládali připravené věci do auta a opět se synem a „kluky“ jsme vyrazili směr Praha.

V osm hodin jsme už parkovali auto na parkovišti u výstaviště.,Ppsy jsem přendala do výstavní klece, přidala potřebné věci a pomalu se přesunovala do výstavního arálu. Syn odjel do Prahy s tím, že se odpoledne vrátí.

Zakoupila jsem za 100,- Kč parkovací kartu a pak už jsem si vyzvedávala ve vstupní hale katalog. Potkala jsem tam přátele od německých ovčáků, se kterými jsem si chvilku povídala. Pak jsem se přesunula do haly, kde byl náš výstavní kruh. Hned vedle nás se vystavovali beauceroni a vedle nich němečtí ovčáci - záruka toho že potkám dost přátel. To se také stalo. Celé dopoledne probíhalo v příjemném duchu za povídání a vzpomínání s přáteli, kterých jsem viděla opravdu hodně.

Krysaříky posuzovala paní ing. Alena Košťálová, rozhodčí, která má krysaříky moc ráda. Je to velmi příjemná dáma, posuzuje s noblesou a spravedlivě.

Nejprve jsem vystavovala ve třídě šampionů Slávu. Nevím co se mu stalo, ale odmítal chodit, zlobil, občas poskakoval, pak nechtěl nosit ocásek nahoru. Jeho projev byl neskutečně nucený a bylo vidět jak moc ho to nebaví...ale i přestože jsem si myslela, že to na titul není, dostal svého druhého CAC ve třídě šampionů a od titulu Grandšampiona ho dělí poslední CAC.

Posudek: "Korektní velikost, formát, velmi pěkná hlava s tmavým okem, dobrá horní linie, správný hrudník, pěkná mechanika pohybu, ocas správně nasazen, laxně nesen."

V otevřené třídě jsem předváděla Amora. Kdo ho zná z výstav ví, že jeho projev není hezký, ač je perfektní v pohybu, ocásek nosí stažený pod břichem. Na této výstavě si Amor ocáskem radostně mával, i když na stole se mu nelíbilo. Ten stůl byl tedy hrozný – divím se že nespadl, jak byl nestabilní. Vybojoval si svého třetího CAC a od zisku Českého šampiona ho dělí rovněž jeden CAC.

Posudek: "Hnědožlutý pes, dobrý představitel plemene."

Následně o BOB jsem předváděla Amora a Slávu jsem svěřila kamarádce Zdence, nejlepší handlerce od německých ovčáků, co znám. Zdena zvládla rozdílnou váhovou kategorii skvěle, ale Sláva opravdu neměl svůj den. Amor prošel vyřazováním se ctí a stále se předváděl radostně, ocásek jenom lítal, jak si s ním mával. Když už jsme zůstali jen dva, tak se stalo co nikdo nečekal - Amor se něčeho lekl, ocásek šel dolů a už nešlo ho přesvědčit, aby se vrátil do pohody. Tak tedy už podruhé Amor projel BOB o ocas :-) Ale to nevadí, důležité je, že se prezentoval s radostí, že se mi podařilo ho dostat do pohody a naučit ho sebedůvěře.

Konečně jsme měli čas si dát malé občerstvení a projít i pár stánků.

Závěrečné soutěže jsme se chtěli zůčastnit, protože ČMKU vypsala Velkou národní cenu. O tom Vám musím napsat, že v podání pořadatelů to byl debakl. Jednak ti, co znají jak má probíhat, vědí, že v Praze bylo všechno špatně. Velká národní cena má dvě části a sice přehlídku, které se mohou zůčatnit všichni jedinci posouzeni na výstavě, bez ohledu na získaná ocenění a pak samotnou soutěž (BONB), které se zůčastní jenom BOB, CAJC a nejlepší veterán!

Všichni účastnící přehlídky mají nárok na vrácení 50% výstavních poplatků.... (ostatní informace o BONB najdete na webu ČMKU). Krysaříci nastupovali do kruhu ve složení BOB pes merle + 1 majitel, fena CAJC + 1 majitel, pes ČP CAC a pes HP CAC + 1 majitel, pes HP CAC, fena HP CAC a fena HP VN + 1 majitel.

Prošli jsme dvě kola a pak do středu kruhu byli pozvání BOB a CAJC a my při výstupu z kruhu obdrželi kartičku na kterou nám mělo být vráceno 50% poplatku. Odebrali jsme se k pokladně a tam nám bylo oznámeno, že nemáme nárok, že jenom psi s BOB a CAJC.... Následovalo hromadné přesunutí k řediteli výstavy a následné dohady. Mezitím jsem se šla informovat k předsedovi ČMKU, zda máme nárok na vrácení poplatku. Po jeho ujištění že ano, pořadatel podlehl tlaku přítomných a rozhodl, že nám poplatky budou vráceny. Doporučuji všem vystavovatelům vytisknout si ze stránek ČMKU směrnici k této ceně a vozit jí sebou, určitě se Vám bude hodit!!!

Ale jinak byla Pražská výstava pěkná i díky krásnému letnímu počasí.... Naviděnou na další výstavě.

© cheva 2008