Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Mezinárodní výstava psů České Budějovice byla proti normálnímu termínu posunuta o měsíc dopředu, tak byla naděje, že nám bude počasí přát. Skutečnost i taková byla.
Hlásila jsem psy s předstihem a výstavu jsem naplánovala pro Slávu, Hubertinu a Mendy.
Velkou komplikací, ale pro nás byla změna termínu z neděle na sobotu. Kdy se termíny shodovaly pro dvě mezinárodní výstavy naší Českobudějovickou a Rakouský Tulen, aby se obě výstavy nemusely ze strany FCI rušit, musel se změnit rozvrh a posuzování jednotlivých skupin FCI. Ovšem od příštího roku je platný nový výstavní řád a neuznaná plemena a tudíž i krysařík budou z důvodu pořádání velké národní ceny, vystavováni na všech výstavách v sobotu!!!
Po vyřešení dopravy jsme v pátek ráno vyrazili do Prahy, kde jsem spolu s početnou smečkou trávila den ve společnosti milých přátel, se kterými jsem si i zavzpomínala. Odpoledne jsme navštívili i cvičák kde jsem začínala s kynologií…
Sobotní ráno bylo hektické, já se synem a krysaříkama jsme vyjížděli směr Budějovice a kamarádka s manželem směr Polsko. Cestu již známe tak probíhala v poklidu, cestou jsme stihli psy vyvenčit na louce. Při vjezdu do areálu tentokrát nebyla fronta, tak zakoupení vjezdové karty za 100,- Kč bylo pohodové, ovšem hned u brány nám bylo oznámeno, že si musíme ještě zakoupit vstupenku za 60,- Kč – holt někteří pořadatelé se snaží vydělat za každou cenu.
Parkování u pavilonu H bylo malou náplastí na ranní rozčarování. Podle katalogu jsme zjistili, že máme víc než dost času, krysaříci byli posuzování jako předposlední plemeno. Psy jsme nechali v autě v přepravkách a šli projít výstaviště, nakoupili jsme vše co jme potřebovali, potkali pár přátel se kterými se velmi příjemně povídá a tak nám dopoledne uběhlo jako voda. Posuzování v kruhu číslo 24, kde posuzoval pan Ing.Jaromír Dostál DrSc probíhalo ve svižném tempu, tak jsem vzala psy do klece, šla je vyvenčit do odlehlého koutu areálu a pak jsem se usadila u kruhu. Jako první jsem nastupovala do kruhu ve třídě otevřené se Slávou, ten mi hned od začátku dával najevo, že dnes nemá svůj den, byla mu zima a tak jeho předvedení nebylo to pravé ořechové, říkala jsem si, že ho opravdu už nebudu trápit a nebudu ho letos vystavovat, toho čeho jsem chtěla dosáhnout se nám povedlo a tak jsem byla velmi spokojená s hodnocením výborný 2, reserve CAC
Posudek: typický představitel plemene, v kostře bez výrazných nedostatků, lepší v postoji, standardní osrstění. Vyhrál nad námi krásný pes, který na této výstavě, oproti jiným, předvedl své kvality a kterého jsme několikrát již porazili.
Hned jsem nastupovala do třídy mladých s Bertinou, pan rozhodčí mi oznámil pro mě několik neznámých faktů, jednak že fena je malá, ale že chodí jako panenka, pak mi oznámil při prohlídce na stole, že fena má podkus a ve finále že fena má olezlý ocas… stále jsem si myslela že si pan rozhodčí dělá legraci, no nedělal a protože zásadně o rozhodnutí rozhodčího nediskutuji a respektuji jeho rozhodnutí nebudu toto komentovat. Hodnocení výborná 3. Posudek: typická představitelka plemene v kostře bez výrazných nedostatků, lepší v pohybu, standardní osrstění. Říkala jsem si no tak to s Mendy v otevřené třídě dostaneme velmi dobrou, protože ta má vady na kráse a z poslední bitky si odnesla zjizvené uši a jizvu na nose, která se velmi pomalu hojí.
Nicméně Mendy zabodovala a její půlroční syn, který byl na výstavě jako doprovod to v náručí jedné divačky hlasitě komentoval.
Posudek: typická představitelka plemene v kostře bez vady,dobře živená,standardní postoj,pohyb i osrstění. Hodnocení výborná 1, CAC.
V následného vybírání BOB jsem se účastnila s Mendy, pan rozhodčí vybíral docela dlouho a nakonec vybral krásnou fenku Doris Podskalské Dolejší, která si to opravdu zasloužila, protože byla na této výstavě nejlepší i podle mého soudu.
Cestou domů jsem na chvilku usnula a doma jsme nejprve vyvenčili všechny psy, pak všichni dostali spoustu dobrot a hraček co jsme jim nakoupili.

© cheva 2008