Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Lucembursko

Rok 2008 je pro mě rokem výstav. Nejenom že se aktivně účastním výstav v Česku, ale vyrážím i do zahraničí, občas tedy jedu jenom jako doprovod.
Mám moc kamarádů ve všech zemích po Evropě. Někteří jsou malí někteří jsou velcí, ale všichni jsou moc fajn. V pátek jsme zabalili věci, opatřili jsme naše holky a vyrazili směr Praha. Přivítali jsme se s přáteli a po půlnoci jsme vyrazili směr Lucembursko. Cesta byla dlouhá a únavná. Ráno jsme konečně dojeli do místa konání klubové výstavy beauceronů.
„Holky“ vyřídily všechny papíry a pak se čekalo….
Výstava v Lucembursku probíhala podle vzoru elevage ve Francii, kdy je katalogové číslo přiděleno asi podle toho jak docházejí přihlášky, psy a feny jsou pak rozděleni do jednotlivých tříd jako u nás, ale s různými čísly, takže v jedné třídě jsou katalogová čísla různě vysoká.
Na posouzení ve statice se stojí fronta, pan rozhodčí nejprve podá psovodovi ruku, pak si sám většinou prohlédne zuby, u psů zkontroluje pohlaví a pak popíše psa v postoji. Potom kontroluje chody zezadu a pak zepředu a pak pes oběhne jeden kruh, aby pan rozhodčí viděl mechaniku pohybu a ještě postoj. Ten pes který dostane excelent (výborný) pak ještě nastupuje v závěru výstavy o pořadí.
Takže jsme si nejdřív vystáli frontu s naší kamarádkou Beruškou, Bery je moc fajn „baba“ taková pohodářka, takže s naprostým klidem získala „postup do dalšího kola“.
Když už bylo dusno k padnutí šel na posouzení Bad, postarší kamarád, kterého známe od jeho narození. Je trochu náladový , ale není namyšlený a to je už šampion mnoha zemí a titulů má víc než dost ?
Bad to zvládl na 1s* a taky si vybojoval postup do dalšího kola. Pak se zase čekalo, oběd, který si můžou páníčci objednat dopředu, byl chutný.
Odpoledne po posouzení skoro stovky psů a fen konečně došlo na to co známe z výstav u nás.
Do kruhu nastupovali jednotlivé třídy…nejdřív Beruška, ve třídě otevřené, nebyla v kruhu sama, bylo tam 5 krásných konkurentek, nejdříve postoj, pak proběhnout a znovu postoj, pan rozhodčí vybral tři feny a z nich jako vítěznou Bar Rafaelli des Onze Hermines… Beruška si tedy ze zisku prvního CACL na šampiona Lucemburska nic nedělala.
Bad to pojal jako procházku a proběhnutí…impozantně naběhl do kruhu, postoj, běh, postoj, chvilka napětí a CACL pro MultiCH. Bad Černá princezna, tedy povím Vám on se nesl jako páv, splnil tímhle titulem podmínky pro udělení dalšího šampionátu… trošku mu to závidím ?
Tituly nejvyšší si odnášeli namyšlení Francouzi.
Jen skončilo posuzování tak začala průtrž mračen a silná bouřka…
Cesta domů byla dlouhá, únavná a nekonečná…

Pro soukromé stránky Sláveček (Freddie Mercury Fedar) Lucembursko.

© cheva 2008