Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

AHOJ LIDI, MINULE JSEM VÁM PSALA JAK MNĚ PANIČKA UČÍ RŮZNÉ VĚCI, MYSLELA JSEM SI, ŽE UŽ KONEČNĚ DÁ POKOJ, ALE TO JSEM SE SPLETLA.POŘÁD ŘÍKALA, ŽE SE MUSÍM MOC UČIT, ABYCH BYLA VYCHOVANÁ HOLKA, JÁ SI MYSLÍM, ŽE JSEM VYCHOVANÁ DOST, ALE PANIČCE TO NESTAČÍ.

JEDNOU SI VYMYSLELA, ŽE BUDEME CVIČIT, UČILA MNĚ CHODIT NA VODÍTKU, TO JÁ ALE UMÍM, JENOMŽE ONA SE SE MNOU ZAČALA TAK DIVNĚ TOČIT A POŘÁD MI ŘÍKALA K NOZE, PÁRKRÁT JSME SE NEMOHLY DOHODNOU JAKÝM SMĚREM SE BUDEME TOČIT, ALE PAK JSEM POCHOPILA PODLE TOHO JAK TO ŘÍKALA, ŽE KDYŽ TO ŘEKNE NORMÁLNĚ, TAK JE TO DOPRAVA, KDYŽ TO ŘEKNE SILNĚJI TAK DOLEVA A KDYŽ TO KŘIKNE TAK SE MUSÍM OTOČIT DOKOLA.

PAK SI VYMYSLELA, ŽE KDYŽ SI CHCI SEDNOUT NEBO LEHNOUT, TAK PRÝ NA JEJÍ POVEL, TAK MNĚ ZASE NUTILA NA JEJÍ POKYN SEDAT A LEHAT A ABY TOHO NEBYLO MÁLO, TAK MNĚ NECHALA LEŽET A POŘÁD JSEM MUSELA ČEKAT NEŽ MI DOVOLÍ ODEJÍT.TEDA ODEJÍT, ONA SI CHODILA PRO MĚ A MNĚ SE NELÍBILO ČEKAT AŽ MNĚ OBEJDE A DOVOLÍ MI SE ZVEDNOUT. TO SE POŘÁD VZTEKALA, ŽE JSEM ZÁVISLÁK A ŽE NECHCI POCHOPIT, ŽE MI NEUTEČE, ALE ŽE TAM MUSÍM POČKAT, NEŽ MI DOVOLÍ VSTÁT. NEJHORŠÍ BYLO TO, ŽE SI NEDALA POKOJ A POŘÁD MNĚ NUTILA NĚCO DĚLAT, JENOMŽE JÁ SI CHTĚLA HRÁT A BĚHAT, COPAK JSEM SLUŽEBNÍ PES, ABY MNĚ CVIČILA JAKO NA CVIČÁKU? FAJN TO BYLO AKORÁT, KDYŽ PRŠELO, NEBO NESTIHLA POSEKAT TRÁVU, TO MNĚ NENUTILA LEHAT DO MOKRA, NEBO DO VYSOKÉ TRÁVY, KDE JSEM NEBYLA VIDĚT.

JEDNOU JSME ZASE NĚKAM JELI A JÁ JSEM BYLA MOC RÁDA, PROTOŽE JSEM BYLA NA NÁVŠTĚVĚ U MAMINKY, TAM TO BYLO FAJN, BYLY TAM MALÁ ŠTĚŇÁTKA SE KTERÝMA JSEM SI MOC KRÁSNĚ HRÁLA. KDYŽ JSME JELI DOMŮ, TAK MI PANIČKA NEDOVOLILA VLÉZT JÍ NA KLÍN, PROTOŽE TAM MĚLA MALOU HOLKU. SICE ŘÍKALA, ŽE JENOM NA CHVÍLI, ALE JÁ UŽ VĚDĚLA, ŽE JÍ POVEZEME DOMŮ A TAKY JO, HOLKU JSME SI PŘIVEZLI, ŘÍKÁ JÍ LÁĎO A JÁ SE MUSÍM SMÍŘIT S TÍM, ŽE PANIČKA NENÍ UŽ JENOM MOJE, ALE TAKY TOHO MIMINA. TEDY POVÍM VÁM, ŽE TO MRNĚ, JE HROZNÉ, NEJENOM, ŽE ČŮRÁ KDE SE DÁ, TO JÁ UŽ DÁVNO NEDĚLÁM, ALE VŠUDE VLEZE, VČERA ZROVNA UKRADLA ZE STOLU TÁCEK A ROZKOUSALA HO. VŠECHNY HRAČKY MI BERE, LEZE MI DO MÉHO PELÍŠKU, CPE SE DO POSTELE, MOJE JÍDLO JÍ CHUTNÁ VÍC NEŽ JEJÍ. ALE ZASE TO MÁ SVÉ VÝHODY, PANIČKA TEĎ UČÍ JÍ A MNĚ NECHÁVÁ NA POKOJI, PROTOŽE ŘÍKÁ, ŽE UŽ JSEM ROZUMNÁ A VYCHOVANÁ A ŽE CVIČIT BUDEME AŽ BUDE VENKU TEPLO. TEĎ PRÝ MUSÍ ZCIVILIZOVAT LÁĎU. NEJVĚTŠÍ LEGRACE, JE KDYŽ SI LÁĎA CHCE HRÁT, TO SE HONÍME PO BYTĚ, PEREME SE O HRAČKY, JÁ JÍ UČÍM JAK SE MÁ PRÁT, TAKY ABY SE NEBÁLA VELIKÝCH PSŮ, ŽE MÁ SE MNOU UTÍKAT VEN, JAK SE LEZE POD PEŘINU, ABY NÁM V NOCI NEBYLA ZIMA. ONA JE ALE POŘÁD NEŠIKOVNÁ, JAK VYSKOČIT NA GAUČ UŽ SICE VÍ, ALE OBČAS SE JÍ TO NEPOVEDE A TAKY NĚKDY Z NĚJ SPADNE, TO PAK PANIČKA HONEM KOUKÁ JESTLI JE CELÁ. CÍTÍM SE TEĎ DŮLEŽITĚ, PROTOŽE PANIČKA MI ŘÍKÁ, ŽE MÁM TOMU MRNĚTI UKÁZAT VŠECHNO CO UMÍM, ABY TO OKOUKALO ODE MĚ . BYLY JSME TAKY U PANÍ DOKTORKY, MNĚ DALA INJEKCI A PŘEDSTAVTE SI, TOMU PRCKOVI NEDĚLALA NIC. TAK JSEM JIM VŠEM UKÁZALA JAK JSEM STATEČNÁ, ALE DOMA JSEM PAK BYLA MOC NEMOCNÁ, ONO TO TOLIK BOLELO. TAKY VÁM MUSÍM NAPSAT, ŽE ŽÁRLÍM, PROTOŽE VŠICHNI SE CUCMAJÍ S TOU MALOU A MNĚ JENOM POHLADÍ.TO SE PANIČKA ZLOBÍ, ŽE JSEM ŽÁRLIVKA, ALE POTOM MNĚ I POCHOVÁ A POHRAJE SI SE MNOU..

ALE STEJNĚ JE TO FAJN, ŽE MÁMÁME LÁĎU DOMA, ALESPOŇ NEJSEM SAMA A MÁM SI S KÝM HRÁT A PROVÁDĚT RŮZNÉ LOTROVINY.

© cheva 2008