Úvodní stránka

Standard

Články

O plemeni

Chovatelská stanice

Naše feny

Naši psi

Odchovy

Výstavy

Bernardýn

Fotogalerie

Odkazy

Kontakty

Novinky

Pes Jíra - psí fotograf Vám nabízí nafocení a zhotovení kvalitních fotografií Vašeho miláčka při různých akcích (výstavy, agility, coursing, flyball, frisbee aj.) po domluvě možno nafocení i u Vás doma.© cheva 2008

Ahoj lidi, dlouho jsem Vám nepsala tak to musím rychle napravit.

Minule jsem Vám popisovala jak jsme si domů přivezli mojí novou kamarádku Láďu, bylo to krásné období plné her a lumpáren. Co my jsme se spolu navyváděli.

Jezdili jsme a paničkou taky na nákupy a taky na návštěvy a i na cvičák za velkými pejsky, ale Láďa se s nima moc nechtěla kamarádit, prý byli moc velcí ( on na ní totiž jeden šlápl a ona se jich pak bála), ale neříkejte to nahlas ona Láďa to nerada slyší.

Jedno dne jsme a paničkou a páníčkem a taky samozřejmě s Láďou jeli na návštěvu a mně tam ukázali mého nápadníka. Teda řeknu Vám to byl ale krasavec a jak byl důležitej….samej titul, ukazoval mi taky spoustu krásných pohárů co vyhrál na výstavách a já mu je záviděla. Protože se mi moc líbil tak jsem svolila a za 61 dnů se nám narodil syn a dvě dcery. Celou dobu co jsem byla březí mně panička hlídala, to bylo hrozný, nic jsem nesměla, abych si neublížila. Taky jsem zlobila s jídlem, nechtěla jsem vůbec jíst, abych nebyla tlustá, ale to jsem si dala. Panička do mě cpala nějaký vitaminy a nějakou pastu, abych jedla, tak jsem to vzdala a začala jíst.

Když to na mě přišlo tak panička byla pořád u mě a hladila mně a říkala mi jak moc jsem šikovná, tedy řeku Vám ten kluk mi ale dal zabrat, s holkama to docela šlo. Porod mně tedy ale stejně vyčerpal ale to jsem netušila co mně bude čekat dál. Měla jsem svojí boudičku s vyhřívanou dečkou, dostávala jsem hodně dobrého jídla a vůbec jsem byla středem pozornosti. Moje miminka rostla jako z vody a než jsem se nadála tak jim bylo 6 týdnů a to k nám na návštěvu přijelo hrozně moc lidí a taky pejsků. Byl tam pan fotograf a fotila jsem se s dětma i s jejich otcem a pak se spoustou dalších krysaříků a představte si že v posteli mojí paničky a páníčka. Jednoho dne jsme jeli někam daleko, tam nejdřív pan doktor dal injekci a taky otetoval ty moje malý rošťáky a pak je ještě nějaká paní kontrolovala a říkala že jsou moc hezcí. No aby nebyli když jsou to moje děti a za tatínka mají toho nej-nej.

Pak jsem zase někam jeli pán a paní si nás tam prohlíželi a domů už jsme jeli bez mojí dcerušky Amálky, ta cestovala hodně moc daleko a já jsem věděla že jí asi nikdy už neuvidím. Doma jsem měla na výchovu a na hraní ještě Arnoštka a Apolenku. Ale pro Arnoštka si přijela jedna moc milá slečna a tak mi doma zůstala akorát Apolenka.

Ale stejně se mi po těch dvou malých rošťácích moc stýskalo. Ale byla tam ještě Láďa a taky malá Apolenka tak jsem nebyla na všechno sama a snažila jsem se obě holky vychovávat aby byly stejně šikovný jako já.
Taky jsme byly s paničkou na výstavě, tedy musím Vám říct že tam bylo pejsků, ale protože jsem tam byla nejmenší tak jsem byla středem pozornosti a moc jsem se všem líbila.

Mezitím mi nějak moc vyrostla Láďa a tak nadešel čas jí vzít na výstavu a taky mojí Apolenku, tak byla stejně šikovná jako já, ale Láďa ta se prostě předvádět nechce a nechce. Apolenka byla na výstavách už jako malinká a vždy se moc líbila, bodejť by ne když je celá po mně a je stejně šikovná.

© cheva 2008